Bebekler ve Çocuklar için Zeytinyağı ve Zeytin Kullanımı

Bebekleriniz için en mükemmel besinin biz de sizler gibi anne sütü olduğunu düşünüyoruz. Fakat ek besinlere başlandıktan birkaç hafta sonra ev ortamnda hazırladığınız sebze mamalarına ve çorbalara saf zeytinyağı eklenmesi uzmanlarca öneriliyor.

Bebekleriniz için özenle hazırladığımız zeytinyağı, hem enerji sağlayacak hem de bebeklerinizin kabızlık problemlerini çözmeye destek olacaktır.

6. aydan itibaren bebeğe hazırlanan sebze yemekleri ve çorbalara 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı ilave edilmesi, çocuklar için hazırlanan yemeklerde kullanılması özellikle tavsiye edilir.

Zeytinyağı

Bebek Erken hasat zeytinyağı nasıl kullanılmalı?

Doktorunuz, bebeğinizin yiyeceklerine zeytinyağı eklenmesini önerdiğinde (çoğunlukta 6. aydan itibaren ek gıdalara geçişte önerilmektedir.) doktorunuzun tavsiye ettiği ölçüde ek gıdalarına katabilir, içirebilirsiniz. Soğuk sıkım erken hasat bebek zeytinyağımızı güvenle kullanabilirsiniz.

Erken hasat zeytinyağı nedir, diğerlerinden farkı nedir?

Erken hasat zeytinyağı, zeytinler tam olgunlaşmadan, yeşil/yeşil ala renkli iken sıkılarak elde edilen yağdır. Antioksidanlar, fenolik bileşenler ve aroma açısından daha zengindir. Özellikle içmek için ve salata vb. yiyeceklerle birlikte çiğ olarak tüketilmek için önerilir.

Zeytinyağlarınızda katkı maddesi bulunuyor mu?

Nermin Hanım zeytinliğinde üretilen zeytinyağlarımız hiçbir  KİMYASAL işlemden geçmez ve KATKI maddesi içermez.

Bebeğimin cildini nemlendirmek için uygun mudur?

Özel bir alerjisi yoksa, nemlendirmek için kullanabilirsiniz.

Zeytin

Zeytinlerinizde katkı maddesi bulunuyor mu?

Zeytinlerimiz “Doğal Fermante” yöntemleri ile hazırlanmaktadır. Zeytinlerin doğal sürecinde, süreci hızlandırıcı kimyasal katılmadan yeme olgunluğuna gelmesini sağlamaktır.

Kırma ve çizik zeytinleriniz çocuklar için uygun mudur?

Yeşil küçük zeytinler kırılarak kırma zeytin, daha iri boyutlu yeşil zeytinler çizilerek çizik zeytin elde edilir. Her ikisini de güvenle yedirebilirsiniz.

 

Mutlu, bereketli, sevgi dolu sofralarda afiyetle tüketmeniz dileğiyle…

Nermin Gelbal Gökduman

Bebekler ve Çocuklar için Zeytinyağı ve Zeytin Kullanımı” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir