Nermin Hanım Zeytinliği Tadımı

nerm89ka

Zeytini çok severim. Kahvaltı ile aram çok olmasa bile zeytin, hele de iyi bir zeytin varsa, bir de yanına kızarmış ekmek ve çay olursa başka hiç bir şey istemem. Çocukluğuma gittim ve kızarmış ekmeğin kokusu bile geldi burnuma

nerm09as

Evde herşey bitebilir belki ama zeytini mutlaka stoklu alırım. Tabi ki zeytinyağının  da benim için çok önemli olduğunu anlamışsınızdır. Hele Serdar Öçten Ünsal’dan Zeytinyağı Duyusal Tadım Analizi  Eğitimi’ne katıldıktan sonra gerçekten çok seçici oldum. Bununla ilgili yazımı da Buradan okuyabilirsiniz.

Böylesine zeytin sever biri olarak bugün Nermin Hanım Zeytinliği’nin kahvaltı davetindeydim. Birbirinden lezzetli zeytin ve zeytinyağlarını tadımlama fırsatı bulduğum için çok mutlu oldum Zeytinlerine de zeytinyağını da çok beğendim. Çünkü, tadım eğitimden sonra zeytinyağlarını mutlaka değerlendiriyorum.

nerm89ka

nerminhanim

Nermin Gelbal Gökduman, kadın olmanın getirdiği titizlik, itina ve planlı çalışmanın sonucunda OVİLO markasını ortaya çıkarmış. Nermin Hanım aslında Metalürji Mühendisi. Bir süre hem çelik ve hem de telekom sektöründe yöneticilik yapmış ve sonunda insan hayatında en büyük değer olan sağlık konusunda çalışmak istemiş.

Araştırdıkça da zeytine ve zeytinyağına olan merakı  ve tutkusu  artınca bu konuda eğitimler alıp, zeytin üretimine başlamış. Üretimini de, dünyanın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği yerlerden biri olan Kazdağları’nda yapmış. Dünyada en kaliteli zeytinyağlarının üretildiği üç bölgeden birisi Edremit Körfezi Kazdağı etekleri.  Bu bölgede üretilen zeytinyağları, düşük asitli ve kendine has güzel kokuya ve farklı bir aromaya sahip.

Nermin Hanım Zeytinliği OVİLO markası ile satışa ve piyasaya sunuluyor.

Zeytinleri, Ekim ayı başlarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde, özenle yere değmeden topluyorlar. Delikli 20-25 kg’luk kasalarda koruyorlar. Bekletilmeden aynı gün içerisinde fabrikaya götürüyor ve sıkıma alıyorlar. Çuvallar yerine, kasalarda taşıyarak  zeytinin kızışmasının, dolayısıyla yağda olumsuz tatlar oluşmasını da önlemiş oluyorlar.  Bu kriterler zeytinyağ için çok önemli ve gerekli kriterler.

Zeytinyağında kimyasal olarak; serbest asit değerinin oleik asit cinsinden max %0,8 olması gerekiyor. Duyusal olarak; zeytinden, taze biçilmiş çimen gibi güzel kokular alınması da çok önemli.

Siparişte, zeytinyağlarını en doğal haliyle, isteğe göre filtresiz veya  filtreli dolum yapabiliyorlar.

Ovilo Zeytinyağları, üretime başladığı yıldan itibaren Türkiye’de yapılan 2013, 2014 ve 2016 Yılları Zeytin Dostu Ulusal Zeytinyağı yarışmalarında ‘’ALTIN MADALYA’’ ile ödüllendirildi. Ayrıca uluslararası yarışmalardan da birçok ödül almış.

Nermin Hanım ürünlerini ; zeytinyağı, zeytin, sabun ve zeytin ağacından yapılan sunum tahtaları olarak çeşitlendirmiş. Zeytinleri değişik ambalajlarda mevcut.

Zeytinyağı çeşitleri:

Bebek Erken Hasat Soğuk Sıkma

Filtresiz Erken Hasat Soğuk Sıkma

Erken Hasat  Naturel Soğuk Sıkma

Ekim ayı başlarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde özenle toplanıp bekletmeden Soğuk Sıkım yöntemiyle sıkılarak üretilen zeytinyağları. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler en üst seviyede tutuluyor.

Olgun Hasat Natürel Sızma Zeytinyağları

Kasım-Aralık aylarında zeytinler olgunlaşmaya başlayınca özenle yere değmeden toplanıp bekletmeden Soğuk Sıkım yöntemiyle sıkılarak zeytinyağları. Bu üretim şekliyle sağlık için yararlı olan vitaminler, fenolik bileşenler en üst seviyede tutuluyor.

Zeytin çeşitleri:

Edremit Siyah Çevirme Zeytin

Kendi bahçelerinden Kasım-Aralık aylarında toplanan Edremit yağlık cinsi zeytinlerden doğal fermente edilmesiyle elde ediliyor. El emeği ile yaklaşık 6 ay süre sonunda siyah zeytinimiz en doğal haliyle yemeye hazır hale geliyor.  Zeytinler hiçbir KATKI maddesi içermiyor ve KİMYASAL işlemden geçmiyor.

Edremit Yeşil Kırma Zeytin

Kendi bahçelerinden Ekim-Kasım aylarında Edremit yağlık cinsi zeytinler yeşil iken toplanıp kırılıyor, doğal fermente olarak işlenip sofralık zeytin haline getiriliyor . Kırma zeytin kırılarak yapıldığından daha erken sürede yaklasık 3-4 ay içerisinde yeme olgunluğuna erişiyor.

Edremit Yeşil Çizik Zeytin

Kendi bahçelerinden Ekim-Kasım aylarında Edremit yağlık cinsi zeytinlerimizin yeşil iken toplanıp çiziliyor, doğal fermente olarak işlenip sofralık zeytin haline getiriliyor. Yaklaşık 6 ay içerisinde yeme olgunluğuna erişiyor.

Zeytinyağlı Sabunları ise ; lavanta, kekik, hamam, ovilo star, keçi sütlü çeşitleri ile zeytinyağlı katı sabunlar  ve zeytinyağlı sıvı sabunlar olarak satışa hazırlamış.

Bu güzel ve keyifli organizasyonda, daveti için Sevgili Selma Mollaoğlu’na, bizimle çok faydalı bilgiler paylaşan ve çok iyi ağırlayan Sayın Nermin Gelbal Gökduman’a ve eşlik eden bütün blogger arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Daha fazla bilgi ve ürün almak isterseniz ;

www.nerminhanim.com

facebook:nerminhanımzeytinliği

twitter/nerminhanimcom

instagram/nerminhanimzeytinligi/

Ovilo Zeytinyağları
Yolören mah. 865. Sk. No:41/9 Edremit/Balıkesir
T: 0266 392 14 96
ovilo@nerminhanim.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir