Ovilo Doğal Fermente Zeytin Tüketirken Dikkat Etmemiz Gerekenler

zeytin tuketirken dikkat edilmesi gerekenler

Nermin Hanım Zeytinliği’nde üretilen Ovilo Doğal Fermente Zeytin Tüketirken Dikkat Etmemiz Gerekenler Yeşil Çizik ve Kırma zeytinlerimiz koruyucu kimyasal madde içermediği için kullanırken hassasiyet ister. Her güzelliğin bir zorluğu vardır. 🙂

Zeytinlerimiz kış ve baharın sıcaklığına bağlı olarak 4-6 ay gibi uzun bir sürede kendi isteğiyle yeme olgunluğuna ulaşır.Nermin Hanım Zeytinliği’nde üretilen OVILO Doğal Fermente Yeşil Çizik ve Kırma zeytinlerimiz koruyucu kimyasal madde içermediği için kullanırken hassasiyet ister. Her güzelliğin bir zorluğu vardır. 🙂

Zeytinlerimiz kış ve baharın sıcaklığına bağlı olarak 4-6 ay gibi uzun bir sürede kendi isteğiyle yeme olgunluğuna ulaşır.

Zeytinlerimizi aldığınızda aşağıdaki noktalara dikkat etmenizi öneririm:

·      Doğal Fermente Yeşil zeytinlerimiz koruyucu madde, renklendirici vb. içermediği için kendi suyundan çıkarılıp hava ile temas ettiğin de zamanla renk değiştirmeye, koyulaşmaya başlar bu sebeple yiyeceğiniz kadarını suyundan çıkarmanızı öneririm.

·      Kendi salamura suyu içinde bekletilmesi gerektiğinden, dışarıdan su ilavesi yapmamanız ve suyunu dökmemeniz gerekmektedir.

·      Zeytini, ambalajı içinden alırken kepçe yardımıyla alınması, suyuna kesinlikle el değmemesi çok önemlidir. Koruyucu içermediği için çok çabuk bakteri üretebilir ve zeytinimizin yumuşamasına ve bozulmasına sebep olabilir.

·      Ambalajındaki zeytinler kullanıldıkça üstte boşluk oluşacak, üstte hava birikecektir. Büyük ambalajlı ürün aldıysanız, üstte boşluk kalmayacak şekilde daha küçük, ağzı kapalı, üstte hava kalmayacak ambalaja aktarmanız uygun olacaktır.

·      OVILO Doğal Fermente Çevirme Zeytinlerimiz sizlere zeytinyağlarımızla yağlanarak ambalajlanıp gönderilmektedir.

·      Yiyeceğiniz kadarını ambalajından çıkarıp tüketmenizi tavsiye deriz. Kendi ambalajı içine su vb. katmayınız.

·      Bütün zeytinlerimizi soğuk, serin ve karanlık bir yerde saklamanızı, ışık ve güneşten uzak tutmanızı tavsiye ederim.

Mutlu, bereketli, sevgi dolu sofralarda afiyetle tüketmeniz dileğiyle….

Nermin Gelbal Gökduman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir