Riviera Zeytinyağı

Riviera Zeytinyağı Nedir?

Akdeniz ve Ege’nin hazineleri olan zeytin ağaçlarından üretilen zeytinyağı, kadim geçmişe sahip bir üründür. Coğrafyamızda yıllardır ürettiğimiz bu ürün hem sağlık hem lezzet değeri bakımından eşsizdir. Farklı yollardan üretimi olan zeytinyağını, en doğal yöntem olan soğuk sıkım ile üretmekteyiz. Soğuk sıkım ile üretilen sızma zeytinyağı ürünleri en iyi zeytinyağı sınıfında değerlendirilir.
Soğuk sıkım yapılarak, üretilen zeytinyağı ürünlerinin dışında farklı yöntemler ile üretilen ürünler mevcuttur. Doğal durumlardan kaynaklı yeterli kalitede olmayan zeytinden üretilen zeytinyağı ham zeytinyağı olarak belirtilir. Ham zeytinyağı, kimyasal kullanılmadan yapılan belirli işlemlerin ardından rafine zeytinyağına dönüştürülür. Elde edilen bu ham zeytinyağına sızma zeytinyağı harmanlanarak riviera zeytinyağı elde edilir.

Riviera Zeytinyağının Detayları

Belirli oranda sızma zeytinyağı ve rafine zeytinyağının karışımından meydana gelen riviera yağı tüketim açısından değerlidir. Zeytin ağacının dibine düşen zeytinlerden kokusuz ve tatsız bir yağ elde edilir. Yenilerek tüketilme durumu olmayan bu yağa, belirli oranda sızma zeytinyağı ilave edilir. Ortaya çıkan yeni ürün yenilebilir niteliktedir. Böylelikle yemeklerimizde afiyetle kullanabilmekteyiz.
Riviera zeytinyağını, kızartmalarımızda kullandığımız diğer yağlara tercih edebilirsiniz. Bunun temelinde diğer yağların gördüğü kimyasal işlemlerin ardından olduğu gibi sunulması olduğunu belirtmeliyiz. Riviera yağ, gördüğü işlemlerin ardından ilave edilen sızma zeytinyağı sayesinde besin değerlerini içinde barındırır. Bu nedenle yemeklerimizde kullanarak daha sağlıklı beslenmiş oluruz.

Riviera Zeytinyağının Faydaları

Günümüzde beslenme konusunda doğallık sağlık açısından önemlidir. Kızartmalarımızda ve yemeklerimizde kullandığımız yağların birçoğu doğal ürünler değildir. Riviera zeytinyağı, bu açıdan diğer yağlardan sıyrılmaktadır. Yemeklerinizde, gördüğü işlemlerin ardından sızma zeytinyağı ile besin değerlerini kazanan riviera zeytinyağı kullanmanız, sağlıklı beslenmeniz için tavsiye edilir. Yapılan birçok araştırmada zeytinyağının faydaları ispatlanmıştır. Riviera zeytinyağının faydalarını şöyle belirtebiliriz:
 • Gördüğü işlemlerin ardından sızma zeytinyağı ile harmanlanmasından dolayı kızartma gibi günümüzde sık tüketilen ürünlerde rahatlıkla kullanılabilir.
 • Yemeklerinizde kullanarak sağlıklı bir şekilde yağ tüketmiş olursunuz.
 • Lezzet bakımından yemeklerinize değer katacak, enfes ve doğal ürünlerdir.L
 • Lezzetten ve sağlıktan ödün vermeden tüketebileceğiniz en iyi zeytinyağı ürünlerine, en iyi fiyata Nermin Hanım aracılığıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Riviera ile Sızma Zeytinyağı Arasındaki Farklar

Riviera ve sızma zeytinyağı ülkemizde yoğunlukla talep gören ürünlerdir. Bu iki çeşit gibi birçok yağın üretimden kaynaklı farklılıkları mevcuttur. Her türlüsü faydalı olan zeytinyağını daha iyi anlayabilmeniz için bazı noktalara değinmeye çalışacağız.
 • Sızma zeytinyağı soğuk ve sıcak iki yöntem ile üretilmektedir. En doğal ve sağlıklı olanı soğuk sıkım yöntemidir.
 • Riviera zeytinyağı, rafine hâle getirilen zeytinyağına sızma zeytinyağı ilave edilerek üretilir.
 • Sızma zeytinyağı, dalından toplanan zeytinlerden üretilirken, zeytinyağı riviera, toprağa düşen zeytinlerden üretilir.
 • Sızma zeytinyağı, salata benzeri yemeklerde kullanılabilir; riviera zeytinyağı, yoğun olmayan tadından dolayı yemeklerde çokça kullanılır.
 • Sızma zeytinyağı, %0,8 oranında asit oranına sahiptir, riviera yağ, %3,3 civarında asit oranı barındırmaktadır.

Riviera Zeytinyağı Nerelerde Kullanılır?

Her yemeğe tarifsiz lezzetler katan zeytinyağı, doğal ve mucizevi bir üründür. Çeşitliliği olan zengin bir aile şeklinde ifade edilebilir. Sızma zeytinyağı, en doğal ve en sağlıklı zeytinyağı çeşididir. Riviera zeytinyağı ise bizi, diğer yağların kimyasal yapılarından koruyan bir kalkan gibidir. Riviera zeytinyağını yemeklerinizde kullanarak lezzetli ürünler elde edebilirsiniz.
 • Patates kızartması gibi ürünlerde lezzet sınırını riviera yağ ile aşabilirsiniz. Lezzetin dışında yüksek ısılara dayanan riviera zeytinyağı, zararlı maddelerin üremesine engel olduğundan kızartmalarda çokça kullanılır.
 • Tatlılarınıza farklı bir tat katmak için kullanabilirsiniz.
 • Etli veya sebzeli yemeklerinizde riviera zeytinyağı ile harikalar yaratmak sizin elinizde.
Riviera zeytinyağının en iyisini, sizlere Nermin Hanım aracılığıyla sunuyoruz.

En İyi Riviera Zeytinyağı

Zeytinyağı alanında ülkemizde pek çok faaliyet gösteren firma bulunmaktadır. Zeytinyağına değer katan bir ülke konumundayız. Hazine gibi olan zeytinyağı, günümüzde doğallığından uzaklaşmaktadır. Tam bu noktada Nermin Hanım Zeytinliği olarak sektörde farkındalık yaratmak üzere yola koyulduk. Siz değerli müşterilerimizin bize kattığı değerle çok kısa zamanda farkındalığı yaratmayı başardık. Doğallıktan, kaliteden ödün vermeden uygun fiyatlarla zeytinyağı ailesini sizlere sunuyoruz.
Sızma ve riviera zeytinyağı çeşitlerimizle sektörün en iyi zeytinyağını en uygun fiyata sizlere ulaştırmak için çabalıyoruz. https://www.nerminhanim.com/ üzerinden siparişlerinizi verebilir ve afiyetle tüketebilirsiniz. Ayrıca isterseniz bize arayarak siparişlerinizi verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir