Sevimli Gurme ile Ovilo Zeytinyağlarım Üzerine Keyifli Bir Röportaj

sevimli gurme roportaj

Sevimli Gurme ile Ovilo Zeytinyağlarım Üzerine Keyifli Bir Röportaj

Güçlü, kararlı, inatçı, azimli, girişimci ruhuyla çok yollar katetmiş güçlü, en önemlisi de istikrarlı bir iş kadını ve onun hayatı..

1: Markanızın ismi insana resmen güven ve samimiyet aşılıyor. www.nerminhanim.com oluşumu, başlangıcı ve başarı hikayesini bizimle paylaşır mısınız?

Ben Nermin Gelbal Gökduman, İTÜ Metalurji Mühendisliği mezunuyum. 4 yıl çelik sektöründe çalıştıktan sonra evlendim. Telekom sektörüne geçtim. Avea ve TTNET’te yöneticilik yaptım. Bu arada dünyalar tatlısı 2 kızım oldu. Çalışma hayatım boyunca gerçekte nasıl bir iş ve aile hayatım olursa daha mutlu olacağımı, ne istediğimi hep kendime sordum. Hayatta benim için en önemli olan değerlerin başında sağlığın geldiğinin farkına vardım. Doktorlar gibi doğrudan sağlığa etki alanım olmasa da dolaylı olarak kendime ve çevremdekilere bu alanda nasıl katkı sağlayabileceğimi düşünüp bir çıkış yolu aradım.

Edremit bölgesinde, oksijeni bol olan Kaz Dağları eteklerinde yer alan kendi bahçelerimizdeki zeytin ağaçlarından zeytinyağı üreterek bu amacıma ulaşabileceğimi düşündüm. Ölümsüz ağaç olarak bilinen zeytin ağacının sağlığa katkısını, kutsallığını öğrendikçe daha da sevindim ve daha fazla araştırma yapmaya başladım. Araştırdıkça zeytine ve zeytinyağına olan merakım ve tutkum daha da arttı. Zaman kaybetmeden çiftçi kayıt sistemine üye oldum. Balıkesir Üniversitesi Edremit Meslek Yüksek Okulunda zeytinyağı üretimi ve tadımıyla ilgili eğitimlere katıldım. Bu eğitimler esnasında Edremit, Burhaniye, Ayvalık bölgesindeki tesisleri görme ve inceleme olanağı buldum. Edindiğim bilgileri zeytinliğimizde çalışan işçilere her fırsatta aktardım. Onların da benim gibi bilgilenmelerini sağladım. 2012 yılında Altınoluk – Avcılar köyünde 52 dönüm 800 ağacla başladık. Bu gün toplam 500 dönüm üzerinde 8000 adet asırlık zeytin ağaçlarımızla üretim yapıyoruz. Zeytinlik seçiminde en kaliteli yağları elde edebilmek icin özellikle hafif eğimli, yazın sürekli rüzgar alan, denize yamaç bol oksijen üreten Kazdağı eteklerini tercih ettik.

Kazdağı, Dünya’nın en lezzetli zeytinyağlarının üretildiği yerlerden biridir. Bu bölgenin düşük asitli ve kendine has güzel kokulu zeytinyağları, farklı bir aromaya sahiptir. Ürettiğimiz soğuk sıkım zeytinyağları için ilk kurumsal markamız olan Ovilo, ulusal ve uluslararası ödüller kazandı. Bu ödüller bizi daha da motive etti.

Zeytinyağımızdaki kaliteli üretimimize, doğal fermente zeytinlerimiz ve zeytin ağacından objelerimizi de ekleyerek devam ettik. Ürünlerimizi öncelikle Gurme şarküteriler aracılığıyla müşterilerime ulaştırdık. Kazdağı’nın eteklerinde tarımla başlayan hikayemize www.nerminhanim.com ile internetten alışverişi de ekledik.

2: Zeytinyağının sağlığa olan faydası orta da , başarı ve paradan da ziyade insanların iyiliği için bir şeyler yapmak ruhunuza iyi geliyor değil mi?

Bu işe başlarken önceliğim yaptığım işin, ürettiğim ürünün doğrudan kendime, çevreme ve topluma faydalı olan sağlıklı bir ürün olması, şifa vermesi ve dolayısıyla ruhuma da iyi gelmesiydi. Para kazanmak için olsa daha zahmetsiz ve daha fazla para kazanılacak farklı işlere yönelirdim😊 Girişimci olmaya karar verdiğim de profosyonel hayatımda yönetici olarak 10 yıldan fazla zaman geçirmiş, evli ve iki çocuk sahibiydim. İnsan belli bir olgunluğa geldikten sonra ne istediğini daha da iyi analiz edebiliyor, doğru tercihlerde bulunabiliyor, kendimizi, iç sesimizi dinlemeye zaman ayırmalıyız.

3: Hedef kitleniz size çok inanıyor, sitenize giren insanlar fiyatlardan da kargolama servisinizden de çok memnun bu güveni nasıl oluşturdu nuz ?

Kendimizi müşterilerimiz yerine koyarak dürüstlük ve kaliteden ödün vermeden üretim yapıyor,hizmet veriyoruz. Müşterilerimiz bizim için çok önemli, müşterimiz varsa biz de varız😊 Zaman zaman elimizde olmayan sebeplerle (kargo vb ) sorun yaşanıyor ☹ama  iletişime geçerek hızlı aksiyon alınmasına gayret sarf ediyoruz.

4: Zeytin ve Zeytinyağı iş bazında genelde; aileden gelen bir alışkanlık sizin markalaşma süreciniz de aynı şekilde mi ilerledi?

Büyük şehirdeki plaza hayatından bıkıp, toprakla iç içe olmak isteyen, doğaya dönenlerdenim 😊 Sağlıklı, faydalı ürün olan zeytinyağı üretimini bilinçli olarak tercih edip, bilimsel öğrenerek üretim yapmaya başladım.

5: Başarınızı; sürekli her aşamasında işinizin başında durmanıza mı bağlıyorsunuz?

Ovilo markalı ürünlerimizin üretilmesinden müşteriye ulaşmasına kadar gecen prosesleri takip ediyorum. Kaliteli olarak üretilmesi konusunda hassasiyet gösteriyorum. Misyonumuz; İnsan sağlığına gerekli önemi vererek hijyenik koşullarda, güvenli ve kaliteli gıda üreterek müşterilerimize kaliteli ve eksiksiz hizmet sunmaktır. Kendimizi müşterilerinizin yerine koyarak, müşterilerimizin sağlıklı, kaliteli ürün beklentilerini karşılayacak ürünler üretmek için gayret gösteriyoruz.

6.En çok hangi ürününüz beğeniliyor?

Bütün ürünlerimiz beğeniliyor ama özellikle erken hasat zeytinyağlarımız ve kırma yeşil zeytinimiz ve edremit çevirme siyah zeytinimiz çok tercih ediliyor.

7: Bir adım sonraki hedefiniz nedir, yeni proje oluşumlarınız olacak mı?

Artan talebe karşılık vermek için Zeytin ağacı sayımı artırmak , ihracata ağırlık vermek istiyorum.

8: Nerminhanimzeytinligi hesabınızla instagramı da çok efektif kullanıyorsunuz Sosyal Medya başarınıza başarı kattı diyebilir miyiz?

Kaliteli, sağlıklı ürünlere ulaşmak isteyen araştırmacı sosyal medya kullanıcılarına ulaşmamıza destek oluyor.

9: İş dışında Nermin Hn. neler yapar , vaktini nasıl geçirir hobileri nelerdir?

Seyahat etmek, kitap okumak, araştırma yapmak vb hobilerimdir. Aile olarak birlikte vakit geçirmek bizim için ayrıca önemlidir. Nerminhanim zeytinliği ile ilgilendiğiniz için biz teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir