Zeytinyağı Her Zaman Yanımızda

Zeytinyagi Her Zaman Yanimizda

Zeytinyağı lezzeti ve mucizesiyle mutfakta olmazsa olmazımız haline geldi. Peki mutfak dışındaki kullanım alanlarını biliyor musunuz? Ahşap mobilya temizliğinden saçlardaki kepek sorunlarını yok etmesine kadar birçok alanda yeri var. Bu alanları açarsak:

Ahşap Mobilya Temizleme

Mutfaktaki ahşap kesme tahtalarınıza kağıt havlu yardımıyla zeytinyağı sürebilirsiniz. Önemli bir temizleyici görevi görmesinin yanı sıra tahtanın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Sadece mutfakta değil evinizin her yerinde kullanıma uygundur.

Zeytinyağı Saçınızı Besler

Saçınızın parlaması ve daha sağlıklı saç derisi için Nermin Hanım Naturel Sızma Soğuk Sıkım Zeytinyağı kullanabilirsiniz.

  • Saçlarınız için bir fincanın 4’te 1’i kadar zeytinyağı yeterli olacaktır.
  • Yağı avucunuza alın ve hafifçe ısıtmak için ellerinizi birbirine sürtün. Zeytinyağını saçlarınıza nazikçe masaj yaparak uygulayın. Saç deriniz dahil her alanına iyice sürüldüğünden emin olun.
  • Ardından bir saç bandı ya da duş bonesi ile saçınızı örtün. Minimum 15 dakika bekleyecek şekilde 20 ya da 30 dakikaya kadar bekletebilirsiniz.
  • Ardından saçlarınıza uygun şampuan ile ılık suyla yıkayın.

Kalın ve kuru saç tipleri için kullanımı idealdir. Eğer saçlarınıza çok işlem yapıyorsanız zeytinyağı bakımını rutin haline getirerek saçlarınızın sağlığını koruyabilirsiniz.

Zeytinyağı Yüz Maskesi ile Yüzünüz Işıldasın

Nermin Hanım Soğuk Sıkım Naturel Sızma Zeytinyağı cildimiz için kusursuz bir maske görevi görür. Nasıl mı?

  • 1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı zeytinyağı karışımı hazırlayın.
  • Cildinizi iyice temizledikten sonra karışımı direkt uygulayın. 5 – 10 dakika kadar bekletin.
  • Sürenin sonunda ılık suyla nazikçe durulayın.
  • Yumurta sarısı cildi sıkılaştırır, içerikteki bal akne problemini çözer. Muhteşem zeytinyağı kattığı yumuşaklık ile cildinizin ışıldamasını sağlar.

Zeytinyağı ile Dudak Peelingi

Dudaklarınıza biraz şeker ilaveli zeytinyağı ile peeling yapabilirsiniz. Bir tatlı kaşığı zeytinyağının içerisine bir tatlı kaşığı kadar şeker ilave edin, ardından dudaklarınıza uygulayın. Dudaklarınızdaki kuruluğu alacağı gibi güzelce besleyecektir.

Zeytinyağı Makyaj Fırçalarınız İçin de Bir Mucizedir.

Makyaj yapmayı seviyorsanız, temizleme işlemine de katlanmanız gerekebilir. Zeytinyağı işte burada kurtarıcıdır. Antibakteriyel özelliğe sahip olmasıyla ünlü zeytinyağı makyaj fırçalarınızı derinlemesine temizler. Temizleme işlemi için 2 ölçü antibakteriyel sabun ve biraz doğal sıkım zeytinyağı ilaveli suyun içerisine fırçalarınızı 10 dakika bekletip ovalayın. Ardından durulayın. Sonuç sizi çok mutlu edecektir.

Daha birçok alanda bizlere destek zeytinyağları Nermin Hanım Zeytinliği’nde en doğal, saf haliyle hazırlanır. Sağlığınızda olduğu gibi diğer alanlarda da size destektir. Nermin Hanım Soğuk Sıkım Naturel Zeytinyağı her alanda yanımızdadır. Web sitemizden güvenle ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir